Kobiecość i męskość

Kobiecość i męskość – odkrywanie pełni
czerwona księga 12

Kobiecość i męskość

Związek kobiety i mężczyzny to związek o być może największej intensywności w naturze

C.G Jung

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed człowiekiem jest integrowanie przeciwieństw, które składają się na naszą rzeczywistość psychiczną. Carl Gustav Jung swoje przekonanie o wadze równoważenia przeciwieństw oparł nie tylko na swym wieloletnim doświadczeniu w pracy terapeutycznej, ale również na mądrości obecnej w filozofii i religii antyku czy filozofii Wschodu – zwłaszcza taoizmu. Życie nieuchronnie ogniskuje się w przeciwieństwach – mądrości i głupocie, życiu i śmierci, tym, co duchowe i tym co cielesne. Kobiecość i męskość stanowią bodaj najpotężniejszą parę przeciwieństw i jak wszystkie przeciwieństwa nieustannie dopełniają się i potrzebują siebie nawzajem współgrając w harmonijnym tańcu. Każda kobieta ma dostęp do swej wewnętrznej męskości w postaci animusa, a każdy mężczyzną do swej kobiecości w postaci animy.

Warsztat jest zaproszeniem do zgłębiania naszej kobiecości i męskości. Będziemy wspólnie odkrywać swoją animę i animusa i przyglądać się kobiecym i męskim potrzebom. Poszukamy również sposobów na harmonizowanie tych pierwiastków w naszym codziennym życiu. Warsztat będzie też okazją do przyjrzenia się naszym relacjom z osobami przeciwnej płci i uczenia się jak, w sposób bardziej świadomy, te relacje budować.

Na warsztat zapraszamy:
  • kobiety, które chcą odkrywać swój męski pierwiastek oraz siłę swojej kobiecości;

  • mężczyzn, którzy chcą odkrywać swój kobiecy pierwiastek oraz siłę swej męskości;

  • wszystkich, którzy chcą budować harmonijne relacje z kobietami i mężczyznami;

W trakcie warsztatu będziesz mieć możliwość:
  • Odkrywać swoją żeńską i męską energię;

  • Odkrywać obecność pierwiastka płci przeciwnej w sobie;

  • Przyjrzeć się swoim relacjom z tą samą i przeciwną płcią;

Termin:

Niebawem termin edycji 2017-18 i wszystkie szczegóły. Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem napisz do nas, a otrzymasz wszystkie informacje mailem.

Miejsce:

Katowice

Prowadzący:

Anna Gierlińska i Mirosław Piróg;

Zgłoszenia:

 Ze względu na charakter warsztatu liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

chcę otrzymać informacje o warsztacie: