czerwona księga - brodaczNie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą

C.G. Jung

W naszym codziennym życiu dbamy bardzo o nasz wizerunek, budując w ten sposób to, co Jung nazywa personą. Persona jest ważną częścią naszej osobowości, nasza wizytówką, stanowi ona to, z czym się chętnie identyfikujemy. Nasze ja chce pokazać swe pozytywne strony innym ludziom, a negatywy skryć nawet przed sobą. W ten sposób powstaje w nas rozłam na personę i cień, który jest wszystkim tym, co odrzuciliśmy budując nasz wizerunek.  Cień jest nieodłączną częścią nas samych, towarzysząc personie tak, jak cień, każdej rzeczy oświetlonej przez światło. Istotą uświadamiania sobie cienie nie jest więc jego usunięcie, ale wkroczenie w jego mrok, by czynić ciemność bardziej świadomą.

Warsztat jest zaproszeniem do wspólnego odkrywania obu tych biegunów. Będziemy przyglądać się naszej personie oraz poznawać nasz cień. Poszukamy też ścieżki wyjścia z tego dualistycznego mechanizmu i sposobów wewnętrznej integracji.

Na warsztat zapraszamy:

 • Wszystkich, którzy chcą odkrywać nieznane obszary swojej psychiki;
 • Tych, którzy pragną pogłębić rozumienie siebie w relacjach z innymi;
 • Wszystkich, którzy chcą zrozumieć czym jest persona i cień;

W trakcie warsztatu będziesz mieć możliwość:

 • Przyjrzeć się swemu wizerunkowi – swojej personie;
 • Zrozumieć czym jest persona i cień;
 • Doświadczyć na czym polega mechanizm projekcji i przyjrzeć się temu, co nasze projekcje mówią o naszym cieniu;
 • Zobaczyć nierozerwalne związki między personą a cieniem;

TERMIN:

Sobota, 30 listopada 2019 od godz. 11.00 do godz 18.00. 

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia należy przesyłać do 25 listopada 2019. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata całej kwoty kosztów uczestnictwa w wysokości 250 zł. Nr konta do wpłat zostanie podany po zgłoszeniu. Ze względu na charakter warsztatu liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Jeśli potrzebujesz faktury dane do faktury prześlij wraz ze zgłoszeniem. Zapraszamy!

 

ZGŁASZAM SIĘ!

 

  Przesyłając zgłoszenie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności i plików cookies

  * Pole wymagane. 

  ** Pole wymagane. Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.