Między sercem a rozumem – typy psychologiczne

Typologia stanowi wielką pomoc w zrozumieniu szerokich zróżnicowań, jakie zachodzą wśród jednostek.

Cztery funkcje przypominają nieco cztery strony świata w kompasie.

C.G.Jung

Intelekt i emocje stanowią dwa całkowicie odmienne sposoby, za pomocą których działamy w świecie. Ich wzajemne wykluczanie się sprawia, że spór między sercem a rozumem stał się kanonem w naszej kulturze, wciąż żywym w relacjach międzyludzkich i debacie publicznej.

Jungowska teoria typów psychologicznych dostarcza narzędzi za pomocą których konflikt ten możemy lepiej zrozumieć. Jung wyróżnił cztery zasadnicze funkcje świadomości, za pomocą których poznajemy rzeczywistość i w niej funkcjonujemy: myślenie i uczucie oraz percepcja i intuicja. Ich znajomość pozwala na zrozumienie odmienności i różnorodności naszych działań, pomaga w przyjęciu czyjegoś punktu widzenia i dlatego dostarcza umiejętności rozwiązywania trudności w komunikacji.

W trakcie warsztatów przyjrzymy się każdej z tych funkcji, będziemy zastanawiać się w jaki sposób wpływają one na nasz sposób widzenia świata i wypracowywać sposoby porozumienia między odmiennymi punktami widzenia, warunkowanymi przez odmienne typy psychologiczne.

 

Na warsztat zapraszamy:

 • Wszystkich, którzy chcą lepiej poznać siebie i swój sposób funkcjonowania w grupie;

 • Tych, którzy chcą lepiej rozumieć relacje interpersonalne i polepszyć swoje umiejętności w tym zakresie;

 • Szczególnie osoby pracujące z ludźmi, potrzebujące w swej pracy ponadprzeciętnych umiejętności interpersonalnych (trenerzy, coachowie, pracownicy HR etc.);

W trakcie warsztatów będziesz mieć możliwość:

 • Poznać jungowską koncepcję typów psychologicznych;

 • Przekonać się jaki typ poznawania świata i działania jest Ci najbliższy;

 • Poznać odmienne perspektywy spojrzenia na rzeczywistość – warunkowane odmiennością typów psychologicznych;

 • Zrozumieć jak odmienność typów psychologicznych wpływa na trudności w komunikowaniu się i wypracować sposoby zapobiegania tym trudnościom;

TERMIN:

9 grudnia 2017, godz. 11.00 – 18.00;

 

ZGŁOSZENIA:

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki wysokości 50 zł. Nr konta do wpłat zostanie podany po zgłoszeniu. Ze względu na charakter warsztatu liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

ZGŁASZAM SIĘ!

  * Pole wymagane. 

  ** Pole wymagane. Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.