Kobiecość i męskość – odkrywanie pełni

czerwona księga 12
Kobiecość i męskość

Związek kobiety i mężczyzny to związek o być może największej intensywności w naturze

C.G Jung

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed człowiekiem jest integrowanie przeciwieństw, które składają się na naszą rzeczywistość psychiczną. Carl Gustav Jung swoje przekonanie o wadze równoważenia przeciwieństw oparł nie tylko na swym wieloletnim doświadczeniu w pracy terapeutycznej, ale również na mądrości obecnej w filozofii i religii antyku czy filozofii Wschodu – zwłaszcza taoizmu. Życie nieuchronnie ogniskuje się w przeciwieństwach – mądrości i głupocie, życiu i śmierci, tym, co duchowe i tym co cielesne. Kobiecość i męskość stanowią bodaj najpotężniejszą parę przeciwieństw i jak wszystkie przeciwieństwa nieustannie dopełniają się i potrzebują siebie nawzajem współgrając w harmonijnym tańcu. Każda kobieta ma dostęp do swej wewnętrznej męskości w postaci animusa, a każdy mężczyzną do swej kobiecości w postaci animy.

Warsztat jest zaproszeniem do zgłębiania naszej kobiecości i męskości. Będziemy wspólnie odkrywać swoją animę i animusa i przyglądać się kobiecym i męskim potrzebom. Poszukamy również sposobów na harmonizowanie tych pierwiastków w naszym codziennym życiu. Warsztat będzie też okazją do przyjrzenia się naszym relacjom z osobami przeciwnej płci i uczenia się jak, w sposób bardziej świadomy, te relacje budować.

 

Na warsztat zapraszamy:

 • Kobiety, które chcą odkrywać swój męski pierwiastek oraz siłę swojej kobiecości;

 • Mężczyzn, którzy chcą odkrywać swój kobiecy pierwiastek oraz siłę swej męskości;

 • Wszystkich, którzy chcą budować harmonijne relacje z kobietami i mężczyznami;

 

W trakcie warsztatu będziesz mieć możliwość:

 • Odkrywać swoją żeńską i męską energię;

 • Odkrywać obecność pierwiastka płci przeciwnej w sobie;

 • Przyjrzeć się swoim relacjom z tą samą i przeciwną płcią;

 

TERMIN:

Sobota, 25 stycznia 2020 godz. 11.00 do 18.00.

ZGŁOSZENIA:

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata całej kwoty kosztów uczestnictwa w wysokości 250 zł. Nr konta do wpłat zostanie podany po zgłoszeniu. Ze względu na charakter warsztatu liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Jeśli potrzebujesz faktury dane do faktury prześlij wraz ze zgłoszeniem. Zapraszamy!

 

ZGŁASZAM SIĘ!

 

  Przesyłając zgłoszenie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności i plików cookies.   

  * Pole wymagane. 

  ** Pole wymagane. Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.