Nazywam się Ann Alex Gierlińska (ona/jej, on/jego). Jestem dr filozofii, trenerem rekomendowanym przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, facylitatorką Praktyki Ponownego Połączenia Joanny Macy rekomendowaną przez międzynarodową organizację Work That Reconnects Network. Ukończyłem Szkołę Treningu Grupowego w podejściu Gestalt. Współtworzę Akademię Jungowską, w której prowadzę grupy pracy ze snami. Jestem pomysłodawczynią i inicjatorką Akademii Głębokiej Ekologii – kursu dla osób aktywistycznych.

W pracy ze snami czerpię z myśli Junga, z podejścia Gestalt, z różnorodnych ujęć filozoficznych i neuronauki. Spotkanie z osobą śniącą jest dla mnie nieustającą podróżą w nieznane. Sny, mity i baśnie stają się punktem wyjścia do odkrywania nowych obszarów psychicznych i nieustającej zmiany. 

Interesuję się głęboką ekologią, społecznie zaangażowanym buddyzmem, psychologią głębi, teorią queer oraz ekofeminizmem.

 

Psychologia głębi C.G. Junga to dla mnie przede wszystkim poznawanie samej siebie, nieustająca podróż w nieznane. Sny, mity i baśnie stają się punktem wyjścia do odkrywania nowych obszarów psychicznych i nieustającej zmiany. Wyruszając w tę podróż do samej siebie mogę być pewna, że na swej drodze spotkam nieznane, fascynujące i ciekawe postaci, których barwna różnorodność odsłoni przede mną pełnię mnie samej. Warsztaty, które prowadzę, to zaproszenie do takiej podróży. 

Czerpię inspirację z kontaktu z dziką przyrodą, fascynują mnie zwłaszcza rzeki. Rzeka jest wielkim symbolem przepływu energii i emocji, zmienności samego życia.