Po co Akademia Jungowska?

 

Naszą intencją jest wszechstronne zapoznawanie z psychologią głębi C.G. Junga. Akademia Jungowską to zarówno teoria jak i praktyka. Filar teoretyczny stanowią wykłady wprowadzające w świat myśli Junga, blog oraz nasza czytelnia, w której znajdziesz artykuły i polecaną przez nas literaturę. Część praktyczna to warsztaty i grupy rozwojowe, które pozwolą Ci na doświadczenie na sobie działania psychologii jungowskiej i zintegrowanie jej ze swoim życiem. Warsztaty dostarczą narzędzi do pracy z własną psychiką i samopoznania, takich jak analiza marzeń sennych, wizualizacja, rysunek czy aktywna imaginacja. Naszym celem jest ukazanie unikalnej ścieżki rozwoju wewnętrznego, dzięki której możemy nie tylko poznać siebie samego, ale też sprawniej funkcjonować we współczesnym świecie.

 

Historia Akademii Jungowskiej

 

Akademia Jungowska powstała w 2010 roku. Do tej pory w różnych miastach  Śląska i Małopolski (Katowice, Kraków, Sosnowiec, Rybnik, Bielsko-Biała) odbyło się kilkadziesiąt wykładów i kilkanaście warsztatów. Obecnie Akademia to cykl warsztatów Akademii, wykłady Akademii, Grupa pracy ze snami i warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty Zrównoważonego Rozwoju Osobistego.

 

Kim jesteśmy?

 

Akademię Jungowską prowadzą Mirosław Piróg i Anna Gierlińska.

 

Listy z Akademii

 

Żeby nasi czytelnicy mogli być na bieżąco z naszymi działaniami stworzyliśmy nietypowy newsletter –  Listy z Akademii. Listy to regularna porcja inspirujących treści i informacje o bieżących wydarzeniach. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie biuletyn informacyjny. Chcemy dawać Ci coś szczerego i autentycznego. Dzielić się inspirującymi cytatami i książkami, które polecamy. Listy zdradzają takie tajemnice, o których nie przeczytacie na naszej stronie internetowej czy Facebooku. Chcemy, by inspirowały i odsłaniały trochę nasz świat. Jeśli masz ochotę go poznawać – poniżej możesz zapisać się na Listy z Akademii.