Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. W społecznościach plemiennych sny były równie ważne, jak realne zdarzenia. Traktowane były jak proroctwo, ostrzeżenie lub głos bogów. Do takiego, między innymi, rozumienia snów nawiązujemy w naszej pracy. Grupa pracy ze snami to nie tylko przestrzeń, w której będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu?

Zapraszam do udziału w Grupie, edycji online. Udział w Grupie pracy ze snami nie tylko pozwoli na lepsze zrozumienie tej nocnej, nieświadomej części Twojego życia, ale będzie też ćwiczeniem się w swojej wyobraźni i intuicji. Będziesz również badać jakie realne zmiany możesz wprowadzić do swojego życia słuchając mądrości nieświadomości, która płynie ze snów. Ten praktyczny wymiar spotkań wyraża tytuł, zaczerpnięty ze słów Josepha Conrada. Marzenie wzywa nas bowiem do tego, byśmy za nim podążali!

Jeśli:

Intrygują Cię sny;

Chcesz zgłębiać tajemnice marzeń sennych i korzystać z ich mądrości;

Chcesz odkrywać nieznane obszary swojej psychiki;

Chcesz pogłębić swoje rozumienie snów, wzmocnić swoją intuicję i wyobraźnię;

Chcesz wprowadzić do swego życia zmiany korzystając w tym z inspiracji swoimi snami;

… to te warsztaty są dla Ciebie.

W trakcie warsztatów będziesz mogła_mógł:

 • Przyjrzeć się swoim snom;
 • Pracować nad konkretnymi snami;
 • Poznawać w praktyce różne metody pracy ze snami;
 • Dowiedzieć się jak można rozumieć i interpretować sny;
 • Czerpać inspirację ze snów, marzeń i fantazji;
 • Uczyć się jak przekuwać sny na motywację do działań w Twoim życiu;
 • Uczyć się jak przyjmować sygnały ostrzegawcze, które skrywają się w snach;
 • Obserwować całe cykle snów;
 • Przyjrzeć się motywom, które powtarzają się w Twoich snach;
 • Otrzymywać wsparcie od grupy, z którą będziesz spotykać się przez cały cykl;

ORGANIZACJA:

Warsztaty odbywają się online na platformie Zoom dwa razy w miesiącu. Każde spotkanie trwa 3 godziny. Grupa ma charakter ciągły – to znaczy, że po 2 miesięcznym cyklu jest możliwość przedłużenia swojego udziału o kolejny cykl. Jeśli w grupie zostaną wolne miejsca – będzie otwarty nabór. Wtedy też będą podawane terminy spotkań w kolejnym cyklu.

Terminy luty-marzec 2023:

Soboty w godzinach 10.00 – 13.00.

Daty: 11.02, 25.02, 18.03, 25.03.

Będziemy spotykać się w małej grupie (liczącej maksymalnie 8 osób), tak, by zadbać o komfort pracy. Grupa ma charakter edukacyjny i rozwojowy. Spotkania nie są psychoterapią.

Jak będą wyglądać spotkania:

Podczas spotkań pracujemy z konkretnymi snami osób uczestniczących. Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i reflaksjami. Pracując ze swoim snem otrzymujesz więc feedback ode mnie i od grupy. Ponadto – w zależności od rodzaju snu, jego charakteru, proponuję czasem inne metody pracy z konkretnym snem. Taka formuła pracy, kameralna grupa i ustalone przez nas wspólnie na początku zasady bycia razem podczas spotkań pozwalają na głębsze rozumienie snów, uczenie się ich odczytywania i ćwiczenie mięśnia wyobraźni. W trakcie spotkań masz też okazję nie tylko do pracy ze swoimi snami, ale też słuchanie snów innych osób, dzielenia się swoimi skojarzeniami i uczestniczenia we wspólnocie śnienia. Spotkania grupy będą wic miały charakter bardzo praktyczny. Teoretyczne aspekty i pigułki wiedzy o snach są dostępne w ramach otwartych webinarów/warsztatów z cyklu Oko na Sny. Uczestnicząc w grupie dostaniesz również darmowy dostęp do tych materiałów.

Co otrzymasz:

 • Udział w cyklu warsztatowym, dwóch warsztatach miesięcznie, co oznacza regularne wsparcie moje i grupy;
 • Moje regularne wsparcie mailowe (maile z informacją i przypomnieniem o warsztacie, + możliwość mailowej konsultacji między spotkaniami);
 • Dostęp do webinarów/otwartych warsztatów online z cyklu Oko na Sny (możliwość udziału na żywo, nagranie, materiały edukacyjne);
 • Wartością dodaną naszej pracy w trakcie warsztatów, nad samymi snami, są niejednokrotnie zmiany w życiu na jawie. Uczestnicy poprzednich edycji zauważali w sobie większą odwagę, doceniali swoją kreatywność i większą łatwość czytania mądrości płynącej ze snów w codziennym życiu;
 • Udział we „wspólnocie śniących” – z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że udział w grupie pozwala na poznanie ciekawych ludzi od niecodziennej strony :), poczucie bycia częścią czegoś większego i zawiązanie przyjaźni, które trwają również po zakończeniu naszych spotkań.

PROWADZI:

Alex Gierlińskie (ona/jej, on/jego). Jestem dr filozofii, trenerką rekomendowaną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, facylitatorem Praktyki Ponownego Połączenia Joanny Macy rekomendowanym przez międzynarodową organizację Work That Reconnects Network. Ukończyłam Szkołę Treningu Grupowego w podejściu Gestalt. Współtworzę Akademię Jungowską, w której prowadzę również konsultacje indywidualne marzeń sennych. Jestem pomysłodawczynią i inicjatorem Akademii Głębokiej Ekologii – kursu dla osób aktywistycznych.

W pracy ze snami czerpię z myśli Junga, z podejścia Gestalt, z różnorodnych ujęć filozoficznych i neuronauki. Spotkanie z osobą śniącą jest dla mnie nieustającą podróżą w nieznane. Sny, mity i baśnie stają się punktem wyjścia do odkrywania nowych obszarów psychicznych i nieustającej zmiany. 

Interesuję się głęboką ekologią, społecznie zaangażowanym buddyzmem, psychologią głębi, teorią queer oraz ekofeminizmem. 

KOSZT:

Koszt udziału w dwumiesięcznym cyklu Grupy pracy ze snami wynosi: 

660 zł za cały cykl – płatne na początku cyklu. Po zgłoszeniu wysyłam nr konta do wpłaty a po otrzymaniu przelewu przesyłam link do pokoju spotkań na zoom.

Po indywidualnym ustaleniu jest możliwość rozłożenia płatności na dwie raty.

ZGŁASZAM SIĘ!

Zgłoszenia są do udziału w całym dwumiesięcznym cyklu. Osobom uczestniczącym w Grupie oferuję możliwość udziału w czterech spotkaniach trzygodzinnych w podanych wyżej terminach, jeśli z jakiś powodów nie będziesz mogła_móg uczestniczyć w którymś spoktkaniu opłata pozostaje niezmieniona. Jeśli masz w związku z tym pytania – pisz śmiało!

  Przesyłając zgłoszenie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności i plików cookies.   

  • Pole wymagane. 

  ** Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.