Najbliższe wydarzenia

8030827675_cb56336234_oW marcu w Akademii ruszyła Grupa pracy ze snami. Za nami już dwa spotkania. Wszystkich ciekawych pracy ze snami zapraszamy do działu Czytelnia, gdzie znaleźć można polecaną literaturę na ten temat.

Tymczasem najbliższy miesiąc niesie ze sobą nowe, ciekawe wydarzenia. Już we wtorek 9 maja o godz. 18.00 zapraszamy na wykład Mirosława Piróga  pt. Atom i archetyp. Psychologia głębi a fizyka kwantowa w Śląskim Centrum Psychosomatyki, z którym Akademia Jungowska od dawna współpracuje. Będzie można posłuchać o powiązaniach między psychologią nieświadomości a fizyką i o wieloletniej znajomości C.G. Junga z fizykiem  W. Paulim. By przeczytać więcej kliknij tutaj.

Ruszyły też weekendowe warsztaty Zrównoważonego Rozwoju Osobistego, prowadzone przez Annę Gierlińską. Zapraszamy serdecznie na warsztat Krąg życia, krąg emocji, który odbędzie się w dniach 03 – 04 czerwca.  Warsztat jest okazją do zgłębienia problematyki zmienności i przemijania oraz emocji, które towarzyszą tym procesom. Będziemy przyglądać się przeciwieństwom takim jak starość i młodość czy mądrość i głupota, dotykając Jungowskich archetypów Starego Mędrca, Wielkiej Matki czy Dziecka. Żeby przeczytać więcej o warsztacie o o projekcie Zrównoważony Rozwój Osobisty zobacz tutaj.

Zapraszamy serdecznie!

Po warsztacie Mandala Życia. Zaczynamy Nowe

Warsztat Mandala Życia był ostatnim z tej edycji Akademii Jungowskiej. Było radośnie, refleksyjnie, inspirująco i energetycznie. Z resztą zobaczcie sami na zdjęciach.

Tymczasem już 25 marca zaczynamy nowy projekt – Grupę rozwojową pracy ze snami.  Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać się do udziału w grupie – pozostały już jednak tylko dwa miejsca.

Zapraszamy!

Wydarzenia w marcu

W marcu czeka nas w Akademii Jungowskiej szereg ciekawych wydarzeń. Już 11 marca warsztat Mandala Życiaostatni w tej edycji Akademii Jungowskiej. Jeszcze przez tydzień można nadsyłać zgłoszenia.

Jednocześnie 25 marca ruszamy z zupełnie nowym projektem warsztatowym. Zapraszamy do udziału w grupie pracy ze snami – Idź za marzeniem!. W trakcie czterech spotkań grupy będziemy przyglądać się naszym snom, wspólnie odpowiadać sobie na pytania: Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu? Będziemy ćwiczyć się w swojej wyobraźni i intuicji.

Zapraszamy też 15 maca na warsztat wprowadzający do pracy z marzeniami sennymi: Iść za marzeniem. Życie to (tylko) sen. Motywem przewodnim warsztatu będzie przyglądanie się snom i ich specyficznej rzeczywistości i językowi, poszukiwanie w snach inspiracji i źródła kreatywności.

Więcej informacji:

Grupa rozwojowa pracy ze snami: https://akademiajungowska.pl/idz-za-marzeniem/

Warsztat Mandala Życia: https://akademiajungowska.pl/warsztaty/mandala-zycia/

Warsztat Iść za marzeniem. Życie to tylko sen:  https://akademiajungowska.pl/2017/03/02/warsztat-isc-za-marzeniem-zycie-to-tylko-sen/ 

Zapraszamy serdecznie!

Warsztat Iść za marzeniem, życie to (tylko) sen

17021648623_5cdea5bff7_oZapraszamy na warsztat wprowadzający do pracy z marzeniami sennymi. Motywem przewodnim warsztatu będzie przyglądanie się snom i ich specyficznej rzeczywistości i językowi, poszukiwanie w snach inspiracji i źródła kreatywności.

Czy życie jest snem? Jedynie snem, a może AŻ snem? Co mają wspólnego sny, marzenia i fantazje, które snujemy na jawie ze świadomymi planami dotyczącymi naszego życia? Między innymi te pytania będą inspiracją naszego spotkania.

W trakcie warsztatu będziesz mieć okazję:
– Przekonać się, że sny są pewną realnością, posługującą się swoimi zasadami i swoistym językiem;
– Poznać bliżej rzeczywistość snów;
– Przekonać się jak marzenia senne mogą nas inspirować do zmian;
– Zacząć uczuć się się języka snów;

Termin: 15 marca, 17.30 – 20.30;

Miejsce: Śląskie Centrum Psychosomatyki, Katowice, ul. Mariacka 18 a

Prowadząca: Anna Gierlińska

Koszt: 35 zł

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prosimy kierować na adres kontakt@akademiajungowska.pl

Warsztat będzie stanowił zaledwie wprowadzenie do tematyki snów. Osoby zainteresowany pracą z marzeniami sennymi zapraszamy do udziału w Grupie rozwojowej pracy ze snami Idź za marzeniem!

Przed ostatnim warsztatem Akademii

Za nami warsztat Rzeka Życia. Było inspirująco, kreatywnie i kameralnie. Ugościły nas przyjazne wnętrza Śląskiego Centrum Psychosomatyki. W trakcie warsztatu przyglądaliśmy się nurtowi naszego życia, rysowaliśmy rzekę życia, rozmawialiśmy o cykliczności w nas i wokół nas.

Przed nami ostatnie spotkanie tej edycji Akademii Jungowskiej – Mandala Życia. Warsztat odbędzie się 11 marca i będzie stanowił kontynuację tematów poruszonych na poprzednim spotkaniu oraz podsumowanie i dopełnienie całego cyklu Akademii. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przez stronę warsztatu –  Mandala Życia.

Tymczasem przedstawiamy galerię zdjęć z minionego warsztatu. Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

Rzeka życia – zapraszamy na kolejny warsztat

rzeka-zyciaW sobotę 04 lutego zapraszamy na warsztat Rzeka Życia, piąte spotkanie w cyklu Akademii Jungowskiej. Tym razem warsztat wyjątkowo odbędzie się w Śląskim Centrum Psychosomatyki przy ul. Mariackiej 18 A w Katowicach.

Rzeka jest symbolem nieustannej zmiany, procesu, którym jest samo życie. Jest też manifestacją naszej wewnętrznej i zewnętrznej rzeczywistości, naszych relacji z samymi sobą, innymi i Naturą. W trakcie warsztatu będziemy przyglądać się tym relacjom. Poprzez proces medytacji i rysowania rzeki naszego życia oraz ćwiczenia indywidualne, w parach lub w grupie, mini-wykłady i rysunek przyjrzymy się historii naszego życia i jego związkom z nieświadomością.

Zapisy i szczegółowe informacje w zakładce poświęconej warsztatowi.

Zapraszamy na warsztat Podróż bohatera

podroz-bohatera

W najbliższą sobotę, 14 stycznia, zapraszamy na kolejny warsztat Akademii Jungowskiej – Podróż bohatera.  W trakcie warsztatu będziemy przyglądać się archetypom bohaterów naszego życia i ich wędrówce. Przyjrzymy się fikcyjnym bohaterom mitów, baśni, powieści, filmów czy seriali, które nas inspirują. Spojrzymy też w przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość naszego wewnętrznego bohatera.

 

W TRAKCIE WARSZTATU BĘDZIESZ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ:

  • Odkrywać własny mit bohaterski;
  • Przyglądać się swojemu osobistemu życiu oraz zawodowemu powołaniu przez pryzmat opowieści bohaterskiej;
  • Uświadamiać sobie swoje mocne strony, umiejętności i swoje wartości;

Szczegółowe informacje o warsztacie i zgłoszenia w zakładce warsztatu Podróż bohatera.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca tygodnia.

Polecamy nowy cykl warsztatów – Zrównoważony Rozwój Osobisty

zrob-naturalStowarzyszenie Pełna Kultura i Akademia Jungowska zapraszają serdecznie na nowy cykl warsztatów w katowickiej Sofie Literackiej – Zrównoważony Rozwój Osobisty. Cykl ruszy w styczniu 2017, a spotkania odbywające się co dwa tygodnie potrwają do czerwca.

Zrównoważony Rozwój Osobisty to cykl warsztatów rozwoju osobistego łączący w sobie elementy pracy psychologicznej z filozoficznymi i egzystencjalnymi tematami. Cykl jest pomyślany jako półroczny proces odkrywania siebie i odpowiadania na ważne egzystencjalnie pytania. Pytania, które rozciągają się pomiędzy przeciwstawnymi biegunami. Dlatego tematyka spotkań dotyczy właśnie poszukiwania równowagi w naszym życiu pomiędzy przeciwieństwami, takimi jak dobro i zło, miłość i nienawiść, wolność i zniewolenie czy życie i śmierć. Każde ze spotkań poświęcone będzie integrowaniu pary przeciwieństw składających się na dany temat.

Warsztaty poprowadzi Anna Gierlińska.

Więcej informacji:

Zapraszamy serdecznie!

jung-i-rozwiazywanie-problemow

Grudniowy warsztat i wykład

warsztat-marzenia-senne-plakat-lightJuż niebawem kolejny warsztat Akademii Jungowskiej, tym razem poświęcony marzeniom sennym. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy poszukują inspiracji i próbują zrozumieć swoje sny. W trakcie warsztatu będziemy opowiadać nasze sny, poszukiwać ich sensów i poznawać ich symbolikę.

Więcej o warsztacie można przeczytać tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 grudnia przez formularz zamieszony na stronie warsztatu.

Zapraszamy również 1 grudnia do Sofy Literackiej na wykład Anny Gierlińskiej zatytułowany Na ścieżkach kobiecej siły – podróż bohaterki. Spotkanie będzie nawiązywać zarówno do mitu podróży bohaterskiej, jak i roli kobiet i kobiecości w mitach bohaterskich. Więcej informacji można naleźć na stronie Z nurtem życia.

Zapraszamy serdecznie!

na-sciezkach-kobiecej-sily