Kobiecość i męskość – odkrywanie pełni

czerwona księga 12
Kobiecość i męskość

Związek kobiety i mężczyzny to związek o być może największej intensywności w naturze

C.G Jung

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed człowiekiem jest integrowanie przeciwieństw, które składają się na naszą rzeczywistość psychiczną. Carl Gustav Jung swoje przekonanie o wadze równoważenia przeciwieństw oparł nie tylko na swym wieloletnim doświadczeniu w pracy terapeutycznej, ale również na mądrości obecnej w filozofii i religii antyku czy filozofii Wschodu – zwłaszcza taoizmu. Życie nieuchronnie ogniskuje się w przeciwieństwach – mądrości i głupocie, życiu i śmierci, tym, co duchowe i tym co cielesne. Kobiecość i męskość stanowią bodaj najpotężniejszą parę przeciwieństw i jak wszystkie przeciwieństwa nieustannie dopełniają się i potrzebują siebie nawzajem współgrając w harmonijnym tańcu. Każda kobieta ma dostęp do swej wewnętrznej męskości w postaci animusa, a każdy mężczyzną do swej kobiecości w postaci animy.

Warsztat jest zaproszeniem do zgłębiania naszej kobiecości i męskości. Będziemy wspólnie odkrywać swoją animę i animusa i przyglądać się kobiecym i męskim potrzebom. Poszukamy również sposobów na harmonizowanie tych pierwiastków w naszym codziennym życiu. Warsztat będzie też okazją do przyjrzenia się naszym relacjom z osobami przeciwnej płci i uczenia się jak, w sposób bardziej świadomy, te relacje budować.

 

Na warsztat zapraszamy:

  • Kobiety, które chcą odkrywać swój męski pierwiastek oraz siłę swojej kobiecości;

  • Mężczyzn, którzy chcą odkrywać swój kobiecy pierwiastek oraz siłę swej męskości;

  • Wszystkich, którzy chcą budować harmonijne relacje z kobietami i mężczyznami;

 

W trakcie warsztatu będziesz mieć możliwość:

  • Odkrywać swoją żeńską i męską energię;

  • Odkrywać obecność pierwiastka płci przeciwnej w sobie;

  • Przyjrzeć się swoim relacjom z tą samą i przeciwną płcią;

 

TERMIN:

Warsztat trwa 1 dzień, od godz. 11 do godz 18. Termin zostanie ustalony latem 2019, a warsztat odbędzie się jesienią 2019.

ZGŁOSZENIA:

Jeśli zainteresowała Cię ta propozycja – napisz. Dostaniesz informacje o terminie i szczegółach gdy tylko rozpocznie się rekrutacja.

 

INTERESUJĘ SIĘ!

 

 * Pole wymagane. 

** Pole wymagane. Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.