Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. W społecznościach plemiennych sny były równie ważne, jak realne zdarzenia. Traktowane były jak proroctwo, ostrzeżenie lub głos bogów. Do takiego rozumienia snów chcemy nawiązywać w naszej pracy. Grupa pracy ze snami to nie tylko przestrzeń, w której będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu? Na te pytania będziemy sobie odpowiadać w trakcie naszych spotkań i pomiędzy nimi, pracując dodatkowo w oparciu o specjalnie przygotowane zadania domowe.

Zapraszam do udziału w Grupie, edycji online. Udział w Grupie pracy ze snami nie tylko pozwoli na lepsze zrozumienie tej nocnej, nieświadomej części Twojego życia, ale będzie też ćwiczeniem się w swojej wyobraźni i intuicji. Będziesz również badać jakie realne zmiany możesz wprowadzić do swojego życia słuchając mądrości nieświadomości, która płynie ze snów. Ten praktyczny wymiar spotkań wyraża tytuł, zaczerpnięty ze słów Josepha Conrada. Marzenie wzywa nas bowiem do tego, byśmy za nim podążali!

Jeśli:

Intrygują Cię sny;

Chcesz zgłębiać tajemnice marzeń sennych i korzystać z ich mądrości;

Chcesz odkrywać nieznane obszary swojej psychiki;

Chcesz pogłębić swoje rozumienie snów, wzmocnić swoją intuicję i wyobraźnię;

Chcesz wprowadzić do swego życia zmiany korzystając w tym z inspiracji swoimi snami;

Masz gotowość do pracy z wyobraźnią i marzeniami sennymi pomiędzy warsztatami;

… to te warsztaty są dla Ciebie.

W trakcie warsztatów będziesz mogła_mógł:

 • Przyjrzeć się swoim snom;
 • Pracować nad konkretnymi snami;
 • Poznawać w praktyce różne metody pracy ze snami;
 • Dowiedzieć się jak można rozumieć i interpretować sny;
 • Czerpać inspirację ze snów, marzeń i fantazji;
 • Uczyć się jak przekuwać sny na motywację do działań w Twoim życiu;
 • Uczyć się jak przyjmować sygnały ostrzegawcze, które skrywają się w snach;
 • Obserwować całe cykle snów;
 • Przyjrzeć się motywom, które powtarzają się w Twoich snach;
 • Otrzymywać wsparcie od grupy, z którą będziesz spotykać się przez cały cykl;

ORGANIZACJA:

Warsztaty odbywają się online na platformie Zoom dwa razy w miesiącu. Każde spotkanie trwa 3 godziny. Do wyboru jest grupa weekendowa (spotkania w soboty) i w tygodniu (spotkania w środy). Grupa ma charakter zamknięty.

Grupa w tygodniu:

Środy w godzinach 18.00 – 21.00. Pierwsze spotkanie – 14 września, kolejne: 28.09, 12.10, 26.10, 09.11, 23.11, 07.12, 14.12. 2022.

Grupa weekendowa:

Soboty w godzinach 10.00 – 13.00. Pierwsze spotkanie – 10 września 2022, kolejne: 24.09, 08.10, 22.10, 05.11, 26.11, 10.12 , 17.12. 2022.

Spotkania podzielone będą na dwie części. W trakcie pierwszej pracować będziemy nad tematem przewodnim danego spotkania. Druga część dedykowana będzie pracy z konkretnymi snami. W trakcie pierwszego warsztatu poznamy teoretyczne założenia pracy ze snami wg. C.G. Junga. Tematyka kolejnych spotkań będzie na bieżąco dostosowywana do potrzeb grupy (poniżej przykładowa tematyka, może ona się zmieniać w zależności od tego, czego grupa będzie potrzebować). Będziemy spotykać się w małej grupie (liczącej maksymalnie 8 osób), tak, by zadbać o komfort pracy. Grupa ma charakter edukacyjny i rozwojowy. Spotkania nie są psychoterapią.

Tematyka spotkań:

 • Wprowadzenie do pracy ze snami ;
 • Język snów, język mitów;
 • Podejście jungowskie, Gestalt – różne metody pracy ze snami;
 • Wyobraźnia w świecie marzeń sennych – co to znaczy patrzeć  wewnętrznym okiem? 
 • Aktywna imaginacja;
 • Twórczość i kreatywna praca ze snami;
 • Życie a sen – zainspirować się snem;
 • Sny z dzieciństwa;
 • Różne motywy w snach i budowanie osobistego słownika symboli;

Co otrzymasz:

 • Udział w cyklu warsztatowym, dwóch warsztatach miesięcznie, co oznacza regularne wsparcie moje i grupy;
 • Moje regularne wsparcie mailowe (maile z informacją i przypomnieniem o warsztacie, podsumowanie, czasem dodatkowe zadania + możliwość mailowej konsultacji między spotkaniami);
 • Broszurę z materiałami: zestaw inspirujących zadań oraz polecaną literaturą;
 • Wartością dodaną naszej pracy w trakcie warsztatów, nad samymi snami, są niejednokrotnie zmiany w życiu na jawie. Uczestnicy poprzednich edycji zauważali w sobie większą odwagę, doceniali swoją kreatywność i większą łatwość czytania mądrości płynącej ze snów w codziennym życiu;
 • Udział we „wspólnocie śniących” – z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że udział w grupie pozwala na poznanie ciekawych ludzi od niecodziennej strony :), poczucie bycia częścią czegoś większego i zawiązanie przyjaźni, które trwają również po zakończeniu naszych spotkań.

PROWADZĄCA:

Nazywam się Ann Alex Gierlińska. Jestem dr filozofii, trenerką rekomendowaną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, facylitatorem Praktyki Ponownego Połączenia Joanny Macy rekomendowanym przez międzynarodową organizację Work That Reconnects Network. Ukończyłam Szkołę Treningu Grupowego w podejściu Gestalt. Współtworzę Akademię Jungowską, w której prowadzę również konsultacje indywidualne marzeń sennych. Jestem pomysłodawczynią i inicjatorem Akademii Głębokiej Ekologii – kursu dla osób aktywistycznych.

W pracy ze snami czerpię z myśli Junga, z podejścia Gestalt, z różnorodnych ujęć filozoficznych i neuronauki. Spotkanie z osobą śniącą jest dla mnie nieustającą podróżą w nieznane. Sny, mity i baśnie stają się punktem wyjścia do odkrywania nowych obszarów psychicznych i nieustającej zmiany. 

Interesuję się głęboką ekologią, społecznie zaangażowanym buddyzmem, psychologią głębi, teorią queer oraz ekofeminizmem. 

KOSZT:

Koszt udziału w Grupie pracy ze snami wynosi: 

320 zł za miesiąc – płatne na początku każdego miesiąca. Po zgłoszeniu wysyłam nr konta do wpłaty a po otrzymaniu przelewu przesyłam link do pokoju spotkań na zoom.

ZGŁASZAM SIĘ!

Zgłoszenia są do udziału w całej grupie – od września do grudnia. Ważne jest więc, byś miał_a gotowość uczestniczyć w całym cyklu. Jeśli masz w związku z tym pytania – pisz śmiało!
Zgłaszając się napisz koniecznie czy chcesz uczestniczyć w grupie środowej czy sobotniej!

  Przesyłając zgłoszenie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności i plików cookies.   

  • Pole wymagane. 

  ** Prosimy o Twój nr tel. tylko i wyłącznie do kontaktu w sprawie warsztatu.